טיפים לשימוש במלכודות טומקאט

בין אם משתמשים במלכודות הקפיץ או במלכודות התפוס ושחרר הפרט החשוב ביותר הוא מיקום נכון של המלכודות על מנת להבטיח פעולה אפקטיבית.

להלן טכניקות להצלחה מירבית בשימוש במלכודות השונות:

 

 

 

מלכודות קפיץ

 

 

מומלץ להשתמש במלכודות הקפיץ בשילוב עם ג'ל הפתיון, המהוה פתרון הגייני וקל ליישום. ניתן גם להשתמש בכל פתיון אחר (גבינה, חמאת בוטנים וכד').

כאשר מזהים את נתיב ההליכה של העכבר או החולדה, מניחים את המלכודת באחד המקומות לאורך המסלול. אם משתמשים במלכודת המלתעות הקלאסית, יש לכוון את השיניים לכיוון הקיר. את מלכודת הספין ניתן להניח בפינות החדר ואז מתאפשרת כניסה דו צדדית למלכודת, או שניתן להניחה לצד הקיר כשהתעלה אנכית לקיר.

במידה ומדובר בבעיה של יותר ממכרסם אחד (ראו אבחון בעיית מכרסמים), יש צורך בהנחה של מספר מלכודות, על מנת לפתור את הבעיה בצורה יסודית. אם מדובר בבעיית עכברים, רצוי להניח את המלכודות במרחק 2 - 3.5 מטרים אחד מהשני או במרחקים קטנים יותר במידה ומדובר בבעיה חמורה יותר.

אם מדובר בבעיית חולדות, רצוי להניח את המלכודות במרחק 4.5 - 9 מטרים אחד מהשני או במרחקים קטנים יותר במידה ומדובר בבעיה חמורה יותר. לעיתים העכברים "מתחכמים" וקופצים מעל המלכודת – במקרה כזה מומלץ להניח 2 מלכודות צמודות זו לזו.

בישראל מאד נפוץ למצוא חולדות בגגות הבתים. כדי ללכוד חולדות בגג, רצוי להצמיד את מלכודות המלתעות לצינורות, עמודים או קורות. 

 

 

מלכודות שחרר ותפוס

 

 

מומלץ להניח מלכודות אלה לאורך הקירות כאשר הפתחים פונים אל הקיר. העכברים הסקרנים ייכנסו פנימה וכך יופעל מנגנון האל חזור, אשר אינו מאפשר לעכבר להימלט. במידה ולא הצלחתם לתפוס את העכבר לאחר נסיון אחד או שניים, מומלץ להעביר את המלכודת למקום אחר בו אותרו סימנים המעידים על הימצאות עכברים. אנו ממליצים להשתמש בג'ל הפתיון כדי למשוך את העכברים לתוך המלכודות ולעורר את סקרנותם. כיוון שהעכברים פעילים לאורך כל שעות היממה, רצוי לבדוק את המלכודות פעמיים ביום כדי למנוע המתה בלתי מכוונת של המכרסם ולאפשר פינוי של המלכודת לתפיסה חוזרת.

 

 

מלכודות דבק לחרקים

 

 

חרקי בית נמצאים לרוב באזורים בהם יש מזון, כמו מטבח, פינות אוכל וסלון ולכן רצוי למקם את משטחי הדבק בסמיכות לאזורים אלו. החרקים מגיחים מכניסות שונות לבית כמו חלונות, מסילות של דלתות הזזה, דלת כניסה, ביוב האמבטיה וכד'. כדי להפיק את התועלת המירבית ממלכודות הדבק, יש להניחן במקומות האופטימליים בביתכם.

 

מיקומים מומלצים להנחת משטחי הדבק:

 

  • מטבחים: מאחורי או מתחת למקרר ומתחת לכיור המטבח

  • אזור הסלון: בסמיכות לספות או שולחן הקפה

  • חלונות: אדן החלון, מסילות דלתות ההזזה של המרפסות

  • על אף שמשטחי הדבק אינם רעילים כלל, מומלץ להרחיק מהישג ידם של ילדים וחיות בית.