תשובות לשאלות נפוצות

שאלה:

האם יש צורך בפתיון בעת שימוש במלכודת המלתעות?

תשובה:

מומלץ מאוד. במלכודת תא ייעודי ליישום הפתיון ואנו ממליצים להשתמש בג'ל הפתיון של טומקאט המהווה פתרון הגייני ויעיל ביותר.

שאלה:

האם יש צורך בפתיון בעת שימוש במלכודת דבק לחרקים?

תשובה:

לא! משטחי הדבק מכילים פתיון המוטמע בין רצועות הדבק של המשטח.

שאלה:

אנו מעוניינים ללכוד עכבר באופן עצמאי אבל יש לנו ילדים קטנים בבית, איזה מלכודת מומלצת לשימוש?

 

תשובה:

מגוון המלכודות של טומקאט מעוצבות כדי לתת בטיחות מקסימאלית לילדים וחיות מחמד עם מנגנונים חכמים אשר נועדו למנוע תאונות ומפגעים. המלכודות אינן כוללות רעלים או חומרים מסוכנים אחרים ובכך מהוות פתרונות בטוחים גם בסביבת ילדים. מלכודת הספין מציעה את הבטיחות המקסימלית כיוון שהיא מאפשרת זריקה לאחר שימוש ללא חשיפה לעכבר המת.

שאלה:

השתמשתי במלכודת תפוס ושחרר ותפסתי עכבר, היכן רצוי לשחרר אותו?

תשובה:

אנו ממליצים לשחרר את העכברים בטבע, בשטחים פתוחים גדולים, ובאיזורים לא מאוכלסים כדי למנוע מכת עכברים. בשום פנים ואופן אין לשחרר את העכבר בגינה של הבית או הבנין כיוון שהמכרסם יכול בקלות לחזור על עקבותיו.

שאלה:

אני גר בבניין מגורים בקומה גבוהה ומצאתי חולדה בבית, מאיפה היא הגיעה והיכן כדאי לי להניח את המלכודות?

תשובה:

החולדות ידועות בכושר טיפוס שלהם ומסוגלות לטפס על צינורות הביוב, דרך החלון, מרפסת, וכו׳. אנו ממליצים למקם את המלכודות בקירבה למרפסות וחלונות, בחדרי האמבטיה ובחדרים אחרים בהם קיימים הרבה פריטים וקופסאות שם החולדות אוהבות להתחבא (ראו טיפים ושיטות).

שאלה:

הנחתי מלכודת מלתעות של טומקאט ולא תפסתי את המכרסם, מה אני צריך לעשות?

תשובה:

ראשית כדאי לוודא שהנחת את המלכודת במקום בו המכרסם מתהלך. לרוב עכברים וחולדות מטיילים לאורך קירות ורצוי להניח את המלכודות לאורך הקיר כששיניי המלכודות מופנות לקיר (ראו טיפים ושיטות). מומלץ מאוד להשתמש בפתיון כמו ג׳ל הפתיון של טומקאט כדי למשוך את המכרסם ולשנות את המיקום של המלכודת מדי פעם.

שאלה:

הכלב שלי ריחרח וליקק מלכודת שהנחתי עם ג׳ל הפיתיון של טומקאט, מה עלי לעשות?

תשובה:

אין דאגה! המלכודות של טומקאט אינן רעילות וג׳ל הפתיון של טומקאט הינו היפואלרגני ואינו רעיל כך שאין שום סכנה לכלב או לדיירים אחרים בבית.

שאלה:

אני חושש שיש לי חולד בגינה, וברצוני להשתמש במלכודת אך ילדי משחקים כדורגל בגינה, האם זה יכול להפריע?

תשובה:

מלכודת הקפיץ לחפרפרת / חולד של טומקאט מעוצבת בצורה שאינה בולטת יתר על מידה מפני האדמה ואינה מפריעה להתנהלות בגינה. המנגנון פותח כך שהמלכודת מופעלת רק מתחת לפני האדמה. ברגע שהחולד נתפס המלכודת מסמנת על כך בעזרת הידית הצהובה שמורמת וכך ניתן להיפתר מהחולד בקלות.

 

שאלה:

אני מעוניינת להשתמש במלכודת הדבק לחרקים של טומקאט אבל יש לי כלבים בבית, האם זה יכול לסכן אותם?

תשובה:

מלכודות הדבק לחרקים של טומקאט אינן מכילות חומרים רעילים ופועלות בעזרת דבק אשר מותאם בחוזקו לתפיסת החרק. המלכודות אינן מהוות סכנה לבעלי חיים אך רצוי למקם אותן באיזורים מרוחקים מחיות המחמד בכדי להשיג יעילות מירבית.